Związki na odległość to ciężki kawałek chleba. Czy Ci się to podoba, czy nie, niektóre sytuacje mogą zmusić Ciebie i Twoją partnerkę do podróży w różne zakątki globu. Niektóre związki na odległość zaczynają się osobiście, a następnie muszą się przenieść na odległość z powodu obowiązków rodzinnych, szkolnych lub zawodowych, ale inne zaczynają się jako związki na odległość, gdy osoby spotykają się online lub przelotnie i zaczynają związek z różnych miejsc.

Niezależnie od tego, dlaczego Ty i Twoja partnerka jesteście w separacji, ważne jest, aby zrozumieć, że związek na odległość wiąże się z unikalnym zestawem problemów, które muszą być rozpoznane i rozwiązane przez cały okres trwania związku. Ludzie w związkach na odległość muszą radzić sobie ze znalezieniem czasu dla siebie nawzajem, zarządzać życiem towarzyskim bez ich partnera, a także tworzyć granice dla siebie i związku, oprócz standardowych kwestii związanych ze związkiem, takich jak komunikacja, kompromisy i rozwiązywanie sporów.

Para trzymająca się za ręce przy wschodzie słońca - są w związku na odległość

1. Pokaż drugiej osobie , że ci na niej zależy

Związki na odległość mogą być pełne wątpliwości, obaw i zazdrości z powodu tego, że spędzacie tak wiele czasu osobno. Powiedz swojemu ukochanemu, jak bardzo kochasz i cenisz swój związek, kiedy następnym razem będziesz się komunikować. Ponadto, jeśli nie jesteś pewien swojej pozycji, nie wahaj się powiedzieć co czujesz. To jest tak urocze, aby powiedzieć „Kocham cię i chciałbym, abyśmy mogli być razem dzisiaj”.

2. Bądźcie cały czas w kontakcie

Okoliczności, w których żyjesz na odległość, prawdopodobnie sprawiają, że musisz robić więcej rzeczy indywidualnie, niż byś chciał, dlatego tak ważne jest, abyś wybrał kilka zajęć, które możesz wykonywać razem na odległość. Dzielenie się doświadczeniami z partnerką z daleka wzmacnia waszą więź.

Znalezienie zajęć, które możecie wykonać jako para, abyście czuli się bardziej połączeni, bardzo się opłaca. Kiedy wydaje się, że odległość popycha cię w dwie strony, to jest to duży sukces. Czytanie tej samej książki, oglądanie tego samego programu na Netflixie podczas rozmowy przez telefon, granie w gry online, słuchanie tej samej muzyki, może pomóc tobie i twojemu partnerowi poczuć się bardziej współzależnym i, ostatecznie, będziesz bardziej blisko tej drugiej osoby.

Zobacz: Najlepsze Portale Randkowe Dla Rolników

Para spacerująca miastem

3. Nie zostawiaj wszystkiego dla ukochanej osoby

Niewątpliwie będą dni, kiedy Twój związek na odległość będzie wydawał się szczególnie trudny. Możesz nawet ulec pokusie zrobienia czegoś pochopnego, np. rzucenia pracy lub rezygnacji ze szkoły, tylko po to, by być z osobą, którą kochasz. Choć może się to wydawać romantyczne, pamiętaj, że istnieje powód, dla którego jesteś teraz oddzielony od ukochanej osoby.

Ten powód może być związany z zawodowymi, finansowymi lub rodzinnymi okolicznościami, które muszą być rozwiązane, dopóki nie nadejdzie idealny czas, abyście mogli być razem w sensie geograficznym. Nie pozwól, aby miesiące lub lata ciężkiej pracy poszły na marne, ponieważ jesteś chętny, aby być razem. Jeśli zakończysz to, co zacząłeś i zrobić to poprawnie, twoje połączenie będzie silniejsze w dłuższej perspektywie.

4. W związku na odległość, bądź blisko z dugą osobą

W związku na odległość, odpowiadanie na wzajemne emocjonalne potrzeby może być trudne. Nie możesz fizycznie pojawić się w ważnych dla drugiej osoby dniach lub przytulić kogoś, by dodać mu otuchy. To nie znaczy, że ten ważny aspekt sukcesu związku nie jest istotny. Jeśli zarezerwowałeś czas na komunikację z partnerem, potraktuj tę rozmowę jak ważną rozmowę.

Jeśli twoja partnerka ma przed sobą ważny dzień, zadzwoń lub skontaktuj się z nim wcześniej, żeby sprawdzić, jak poszło. Włączając wymagania partnera do swojej codziennej rutyny, pokażesz, że zależy ci na nim, bez względu na to, jak daleko jesteś od niego.

Facet trzymający kobietę na ramionach na pięknym tle

5. Częsta rozmowa jest ważna w związku na odległość

Żyjemy w czasach, w których mamy, 24-godzinny dostęp do siebie nawzajem. Poświęcenie znacznej ilości wolnego czasu na nadrobienie zaległości z partnerem z daleka może być wspaniałym prezentem – o ile oboje jesteście w tej kwestii zgodni.

Niektóre pary lubią komunikować się ze sobą przez cały czas. Niektórzy uważają, że codzienna rozmowa jest męcząca. Porozmawiajcie o tym, co będzie dla Was najlepsze, jeśli chodzi o ogólną częstotliwość i ilość czasu, jaki będziecie poświęcać na pisanie SMS-ów czy dzwonienie.

6. Wspierajcie się nawzajem

Wspieranie swojego partnera, gdy rozwija on swoje szczególne zdolności i zainteresowania jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby zbudować stabilną więź. Podczas gdy może to być irytujące, jeśli jej nowa pasja koliduje z twoim nocnym czasem nadrabiania zaległości. Ty i twoja partnerka będziecie się rozwijać w miarę upływu życia, niezależnie od tego, czy jesteście razem, czy osobno. Jest to zarówno naturalne, jak i korzystne, nawet jeśli wymaga pewnych zmian w waszym związku.

Para trzymająca się za ręce i spacerująca . Są w związku na odległość

7. Planujcie razem przyszłość

Każdy, kto był w związku na odległość wie, jak łamiące serce jest być z dala od osoby, którą kochasz. Jeśli jesteś w związku z osobą, z którą chcesz spędzić resztę życia, będziesz musiał opracować strategię, aby połączyć swoje światy w pewnym momencie. Nadzieja na bycie razem w dłuższej perspektywie może pomóc Wam przetrwać najtrudniejsze dni w rozłące. Ta odrobina optymizmu może sprawić, że osoba, na której Ci zależy, poczuje się bliżej.

Zobacz: Czy Przyjaźni Damsko Męska Istnieje

8. Dostrzegaj zalety związku na odległość

Spróbuj pomyśleć jak twój związek na odległość jest naprawdę korzystny. Czy masz więcej czasu na hobby, ćwiczenia lub spotkania towarzyskie z przyjaciółmi i rodziną? Zrób listę zalet związku na odległość i skoncentruj się na nich w dni, kiedy odległość daje Ci się we znaki. Bycie z dala od osoby, którą kochasz, nie może być brane przez ciebie jako coś dobrego. Tam, gdzie nie możesz zmienić okoliczności, możesz od razu zmienić swoje nastawienie.

Całująca się para przy zachodzie słońca

Najnowsze Artykuły