Dziewictwo jest często wyrażane w czarno-białych kategoriach: uprawiałaś seks czy nie? Jest to bardzo złe podejście. Dziewictwo, z drugiej strony, jest pojęciem złożonym, mającym wiele różnych definicji. Wynika to z faktu, że dziewictwo nie jest pojęciem medycznym. Na twoją definicję dziewictwa często ma wpływ twoje kulturowe i religijne wychowanie.

Ze względu na te wszystkie uprzedzenia dotyczące dziewictwa (wraz z ogólnym brakiem edukacji seksualnej), istnieje wiele nieporozumień na temat tego, czym jest dziewictwo i kto jest lub nie jest dziewicą. Oto sześć typowych błędnych przekonań na temat dziewictwa i tego co powinieneś wiedzieć zamiast tego.

Kobieta z rozłożonymi rękami nad brzegiem jeziora

1. Partnerzy seksualni będą wiedzieć czy jesteś dziewicą czy nie

Partnerzy seksualni nie mają możliwości dowiedzieć się, czy uprawiałaś już wcześniej seks. Wiele osób, które są dziewicami, nie krwawią przy pierwszym stosunku, a pochwy nie „rozluźniają się” po stosunku. Ponownie, twój partner będzie wiedział, czy jesteś dziewicą tylko wtedy, gdy mu o tym powiesz. Jeśli obawiasz się, że twój współmałżonek odkryje, że jesteś dziewicą (lub odkryje, że nią nie jesteś), zastanów się, dlaczego.

Czy martwisz się o to, jak zareaguje? Czy zrozumie twoją sytuację? Czy kiedykolwiek rozmawialiście o seksie? Powiedzieliśmy to już wcześniej i powtórzymy jeszcze raz: komunikacja jest niezbędnym elementem aktywności seksualnej. Podczas gdy twoja seksualna przeszłość jest twoja i tylko twoja, martwienie się o to, jak zareaguje na nią twój partner, może wskazywać na to, że seks z tą osobą (lub w tym momencie twojego życia) nie jest idealnym rozwiązaniem.

2. Ktoś jest dziewicą albo nie

Dziewictwo jest często omawiane tak, jakby miało jasną i szybką definicję: albo jesteś dziewicą, albo nie. Dziewictwo, z drugiej strony, jest pojęciem, które oznacza różne rzeczy dla różnych osób. Niektóre osoby wierzą, że są dziewicami, dopóki nie doświadczą stosunku, podczas gdy inne uważają, że seks oralny, masturbacja się liczą.

Jeszcze inni uważają, że po przeżyciu pierwszego orgazmu nie jest się już dziewicą. Dziewictwo jest różnie postrzegane przez różne osoby. Jego definicja jest otwarta na interpretację. Oznacza to, że możesz myśleć o dziewictwie w dowolny sposób (jeśli w ogóle chcesz o nim myśleć).

Zobacz: Czaty randkowe

Kobieta spacerująca polną drogą pośród kwiatów

3. Dziewice będą krwawić podczas pierwszego stosunku

Chociaż prawdą jest, że niektórym osobą zdarza się krwawienie z pochwy, nie jest to w żadnym wypadku pewne. Jak już wcześniej stwierdzono, błona dziewicza u większości ludzi raczej rozciąga się niż pęka podczas stosunku. Jednakże, wielu młodym kobietom powiedziano, że ich „pierwszy raz” będzie traumatyczny i krwawy. To oczywiście sprawia, że wiele osób czuje się niekomfortowo, co skutkuje sztywnymi mięśniami i brakiem lubrykacji podczas seksu. Może to skutkować krwawieniem z pochwy i dyskomfortem.

4. Gdy utracisz dziewictwo to seks nie jest czymś niezwykłym

Fiksacja na punkcie dziewictwa w naszym społeczeństwie wskazuje, że seks jest nieważny po pierwszym razie. Ale tak nie jest. Rozmawialiśmy już o tym, jak potężny jest seks, i jest to prawdą za każdym razem, gdy uprawiasz seks. Tylko dlatego, że ktoś wcześniej wyraził na to zgodę, nie oznacza, że jest gotów uprawiać z tobą seks ponownie.

Uprawianie seksu z jedną osobą nie oznacza, że jest ona skłonna do uprawiania seksu z innymi. Ludzie uprawiają seks z różnych powodów i przestają go uprawiać również z różnych powodów. Niezależnie od tego, czy uprawiałeś seks wcześniej, czy nie, to ty decydujesz o tym, czy masz życie seksualne i jakie ono jest.

Zobacz: Najlepsze portale randkowe

Kobieta zerkająca przez okno

5. Lekarze są w stanie stwierdzić czy już uprawiałaś seks

Lekarze nie są w stanie stwierdzić, czy uprawiałaś seks. Wiele osób uważa, że lekarze mogą wykryć, czy ktoś odbył stosunek płciowy poprzez sprawdzenie błony dziewiczej, czy nie została ona przerwana. Jest to jednak całkowicie błędne. Błona dziewicza to niewielki kawałek tkanki skórnej, który częściowo pokrywa wejście do pochwy, tworząc kształt półksiężyca (choć nie zawsze). Błona dziewicza staje się bardziej elastyczna w okresie dojrzewania. Błona dziewicza może pęknąć z różnych powodów, w tym robienia przysiadów, wkładania tamponu i uprawiania seksu. Stwierdzenie, czy błona dziewicza została przerwana w przeszłości jest trudne, jeśli nie niemożliwe.

6. Gdy używasz tamponu to nie jesteś dziewicą

Czy uważasz, że używanie tamponu jest tożsame z uprawianiem seksu? Nie? Nie będziesz mogła stracić dziewictwa, jeśli użyjesz tamponu.

Kobieta podziwiająca morze i miasto

Najnowsze Artykuły