Wiele osób zadaje sobie pytanie jak dobrze wypaść na pierwszej randce. Rozumiem, jak nerwowe może to być. Będziesz chciał zorganizować swoją randkę, chcesz pokazać swoje zainteresowanie. Jednak nie chcesz sprawiać wrażenia, jakbyś wkładał zbyt wiele wysiłku w coś, co może się nie udać.

Dziewczyna z Chłopakiem na pierwszej randce spacerują na plaży

Jak się przywitać na pierwszej randce ?

Na pierwszej randce nie całuj kogoś, kogo dopiero co poznałeś. Może to być w porządku w innych okolicznościach, ale na pierwszej randce musisz być uprzejmy. Nie masz pojęcia, jak łatwo pocałunkiem strzelisz sobie w stopę. To będzie teraz zależało od Ciebie, aby zdecydować, czy przytulić lub nie przytulić .

Sugerujemy, abyś poszedł z połowicznym uściskiem i przytulił. Nie proponuj im pełnego, dwuramiennego, osobistego uścisku, który trwa dłużej niż pół sekundy. To sprawi, że twoja partnerka poczuje się dziwnie i prawdopodobnie się speszy. Na pierwszej randce zdecyduj się raczej na uścisk kumpelski niż na miłosny.

Jeśli nie jesteś pewien, co jest dopuszczalne, nie przejmuj się. Wierzymy jednak, że krótki uścisk kumpelski może pomóc w usunięciu niełatwej bariery fizycznej, która może istnieć na pierwszej randce. Rób to, z czym czujesz się komfortowo i nie zmuszaj swojej partnerki do robienia czegoś, na co nie ma ochoty. Jeśli ona odsunie się od Ciebie, gdy będziesz chciał ją przytulić, zrezygnuj.

Zobacz: Jak działa Tinder

Kobieta i Mężczyzna trzymający się za ręce na pierwszej randce

Jak długo powinna trwać pierwsza randka

Czy pierwsza randka powinna być ograniczona do 30 minut, czy też należy ją kontynuować tak długo, jak długo jest przyjemna? Co to znaczy spędzić „wystarczająco dużo czasu” na poznawaniu siebie nawzajem? Czy pierwsza randka może trwać nawet 10 godzin? Jeśli chodzi o to, jak długo powinna trwać pierwsza randka, odpowiedź brzmi: tak długo, jak długo trwa poznawanie się nawzajem.

Niezależnie od tego, czy Twoja randka trwa godzinę czy cztery godziny, upewnij się, że przygotowałeś się do niej z wyprzedzeniem. Twoja pierwsza randka powinna wiązać się z angażującym zajęciem, które pozwoli Ci na rozmowę i poznanie się nawzajem. Ludzie różnie uważają. Jedni twierdzą, że 30 minut wystarczy, podczas gdy inni są zwolennikami dwugodzinnego ograniczenia czasowego dla pierwszych spotkań.

Kobieta i Mężczyzna trzymający się za ręce

7 tematów o czym rozmawiać na pierwszej randce

Niezręczna cisza to klątwa dla pierwszych randek. Na szczęście zebraliśmy listę 7 niesamowitych pytań na pierwszą randkę, więc nigdy nie będziesz musiał doświadczać tej męczącej ciszy ponownie!

1) Jakie masz pasje to dobre pytanie na pierwszą randkę

To może doprowadzić do świetnej, szerokiej rozmowy o jej zainteresowaniach i o tym, jak spędza czas.

2) Jak wygląda Twój normalny dzień?

„Co robisz?” nie jest dobrym pytaniem. Zapytaj raczej o ich przeciętny dzień. To zapytanie wywoła znacznie bardziej szczegółowe odpowiedzi i ujawni o wiele więcej o osobie, niż tylko pytanie „Co robisz?”. Możesz dowiedzieć się, czy są one wczesnym ptaszkiem, jak wykorzystują swój wolny czas i, w większości przypadków, odkryjesz ich zawód. Odkryłem, że nie musisz pytać o ich pracę; zwykle wychodzi to spontanicznie.

3) W jaki sposób lubisz spędzać wakacje ?

Ludzie często pytają: „Czy byłaś ostatnio na wakacjach?”. Ktoś może jednak odpowiedzieć Nie (co powoduje niezręczną ciszę). Zamiast tego, zapytaj o rodzaj wycieczek, które lubią. Prowadzi to do wielu ciekawych rozmów i wielu odpowiedzi typu „poznajemy się”. Wdrożenie tematu podróży może nawet doprowadzić do drugiej randki!

4) Opowiedz mi coś o swoich znajomych

Jeśli ktoś wspomina o kumplu lub opowieść o przyjacielu, użyj tego pytania. To jest doskonałe pytanie uzupełniające, aby dowiedzieć się więcej o tym, z kim spędza czas.

5) Czy przytrafiło ci się dzisiaj coś nieoczekiwanego ?

„Jak minął ci dzień?” to za mało. Zamiast tego zapytaj o cokolwiek nieoczekiwanego, co wydarzyło się w ciągu dnia. Otrzymasz mniej zwykłych odpowiedzi typu „dobrze” lub „całkiem przyzwoicie”,

6) Jaka jest najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymałaś?

Zawsze zadaję to pytanie, kiedy ktoś udziela mi rady. Jest to piękne przejście, które porusza kilka interesujących kwestii.

7) Jak spędziłaś dzieciństwo

„Czy jesteś blisko ze swoją rodziną?”, pytają niektórzy ludzie. Jednak na pierwszej randce może się to wydawać zbyt osobiste i większość ludzi odpowie na to pytanie gotową odpowiedzią. Zamiast tego zapytaj o ich doświadczenia z dzieciństwa i pozwól im opowiedzieć o sobie i swojej rodzinie.

Facet trzymający dziewczynę na baranach na pierwszej randce

18 Idealnych miejsc na pierwszą randkę

Każdy wie, że pierwsza randka jest najtrudniejsza do zorganizowania. Czy powinieneś pójść na coś podstawowego, jak kawa lub drink, czy może jesteś typem osoby, który lubi robić wrażenie, robiąc coś niezwykłego? Jedno jest pewne: organizując pierwszą randkę, chcesz mieć pewność, że będzie ona udana i że w idealnym przypadku doprowadzi to do drugiej randki. Zebraliśmy listę 18 najlepszych, ciekawych i bardzo dobrze zbadanych pomysłów na pierwszą randkę, które z pewnością zadziwią Twoją partnerkę, a jednocześnie położą fundament pod długotrwały związek.

1) Gastronomiczna przygoda

Wypróbuj ten pomysł na pierwszą randkę, jeśli chcesz pójść naprawdę kreatywnie. „Zamów jedną przystawkę w pobliskiej restauracji, a następnie udaj się do innej restauracji i podziel się kolejną przystawką” aż będziesz zadowolony! „Poznasz preferencje kulinarne swojej partnerki i będzie to przyjemna okazja, aby wspólnie spróbować nowych potraw”.

2 ) Spacer o zachodzie słońca

„Nie tylko jest to romantyczne, ale także pozwala na rozmowę – czasami niesamowicie głęboką rozmowę – podczas podziwiania piękna czegoś, co często przeoczamy”

3) Wizyta w zoo

To, podobnie jak ogród botaniczny, odciąga uwagę od was dwojga, co, może pomóc odciąć niektóre z dyskomfortu, który może pojawić się na pierwszych randkach.

4) Zabierz swoją partnerkę do klubu jazzowego

Zabierz swoją randkę do wspaniałego klubu jazzowego, jeśli w Twoim mieście jest taki klub (a są szanse, że jest). Ciesz się muzyką na żywo, popijając wino. Atmosfera będzie bardziej romantyczna niż w standardowym pubie, a w przerwach między kolejnymi setami będzie o czym rozmawiać.

5) Zabiegi spa to kolejny świetny pomysł na randkę

Jest zdecydowanie za wcześnie na masaż dla par, ale możecie zrobić sobie manicure lub masaż na krześle. Uspokoi to wszelkie obawy, jakie Ty lub Twoja partnerka możecie mieć przed spotkaniem, co sprawi, że rozmowa będzie o wiele bardziej komfortowa. Będziesz zarówno czuć się dobrze po zrobieniu czegoś miłego dla siebie.

6) Pokój zagadek

Te gry przygodowe, w których gracze zbierają się, aby rozwiązać zagadki za pomocą wskazówek, są naprawdę popularne w tej chwili i stanowią świetne zajęcie na pierwszą randkę.

7) Wizyta w muzeum

Jest to również sprawdzona technika unikania niewygodnej ciszy: będziesz otoczony nieograniczonym zasobem wspaniałych tematów do rozmowy. Ponadto, wiele muzeów oferuje małą kawiarnię na terenie obiektu, więc jeśli wszystko idzie dobrze, możesz przedłużyć swoją randkę, pójściem na kawę.

8) Spacer

Tak, najprostsze pomysły na randkę są czasami najwspanialsze.

9) Piknik w parku

Nic nie pobije pikniku na świeżym powietrzu w pobliskim parku, gdy jest piękna pogoda. Będziecie mieć ze sobą krakersy i wino. Jako sugestia na pierwszą randkę, kolacja w eleganckiej restauracji jest w porządku, ale to jest o wiele bardziej przemyślane i pomysłowe.

10) Degustacja wina

Wiele sklepów z winami i pubów organizuje degustacje win, które mogą być przyjemną okazją do spotkań towarzyskich, a jednocześnie do poznania się nawzajem.

11) Wizyta na plaży

Jeśli masz dostęp do plaży, powinieneś z niego skorzystać. Plaża została uznana za jedno z najlepszych romantycznych miejsc przez kobiety w każdym wieku.

12) Spływ kajakowy to dobry pomysł na pierwszą randkę

To wspaniała rozrywka dla pasjonatów spędzania czasu na świeżym powietrzu w dzień. Wypożycz dwuosobowy kajak, jeśli chcecie być blisko siebie i rozmawiać o wspaniałych widokach w przyrodzie.

13) Wybierz się do miejsca, którego nigdy wcześniej nie odwiedziłeś.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, istnieje duża szansa, że nigdy nie byłeś poza swoją okolicą. Być może w twoim mieście znajduje się jakaś atrakcja turystyczna, której nigdy nie odwiedziłeś.

14) Odwiedzenie księgarni

Zabierzcie się nawzajem na wycieczkę po księgarni, wskazując swoje ulubione książki i wyjaśniając, dlaczego są dla was znaczące. Zawsze możecie rozpocząć lub zakończyć wizytę filiżanką kawy, ponieważ w wielu księgarniach znajdują się kawiarnie.

15) Odwiedź park rozrywki

Wycieczka do parku rozrywki (lub wesołego miasteczka) to świetna letnia randka dla każdego, niezależnie od wieku. Dostępne przejażdżki, gry i stoiska z jedzeniem mogą pomóc przełamać lody i wypełnić wszelkie dziury w dyskusji.

16) Idź na sportowe wydarzenie

Lubisz sport i wiesz, że twoja partnerka również? Wybierzcie się na mecz w waszej okolicy.

17) Pójdź na festiwale muzyczne

Byłbyś zszokowany, jak wiele z tych wydarzeń istnieje i stanowią one doskonałe miejsca na randki. Jeśli poszukasz wystarczająco mocno, możesz zlokalizować bardzo ciekawe festiwale.

18) Odwiedź park trampolin

Dzięki parku trampolin pierwsza randka jest nieco bardziej ekscytująca i przyjemna. Zauważysz również, czy twoja partnerka jest w stanie dobrze się bawić i nie traktować siebie zbyt poważnie.

Facet z Kobietą na pierwszej randce siedzący w kawiarni

10 Rad jak zachować się na pierwszej randce i dobrze wypaść ?

Ponieważ pierwsze randki są z natury nieprzyjemne, nie bez powodu oglądanie ich w telewizji stało się ulubionym hobby ludzi. Stworzyliśmy listę najważniejszych przykazań, dzięki którym randka może zakończyć się sukcesem.

1) Bądź zabawny

Wypełnienie randki śmiechem jest najlepszym podejściem, aby uczynić ją niezapomnianą i zabawną. Jeśli uważasz się za komika, skorzystaj z okazji, aby zadziwić swoją partnerkę swoim dowcipem. Mężczyzna z dobrym poczuciem humoru jest szczególnie atrakcyjny dla kobiet. Z drugiej strony, faceci uważają, że kobieta z poczuciem humoru jest piękna. Jedna rada: używaj tego mądrze i odpowiednio.

2) Utrzymuj lekki ton podczas rozmowy

Jeśli chodzi o uczenie się, jak zachowywać się na pierwszej randce, pamiętaj, że nie jest to czas na poruszanie poważnych tematów, takich jak śmierć, ubóstwo lub wojna. Utrzymuj jasną i przestronną atmosferę. Wypracuj swoją drogę do drugiej lub trzeciej randki, zanim poruszysz temat swojego zainteresowania problemami świata.

3) Nie poruszaj tematu seksu

Temat seksu na pierwszej randce jest zły. Służy to tylko zwróceniu negatywnej uwagi na Ciebie i może sprawić, że Twoja partnerka będzie się Ciebie bała. Słaby żart jest w porządku, ale kopanie w życie seksualne twojej partnerki jest strasznym grzechem.

4) Nie narzekaj i nie użalaj się

Czy kiedykolwiek byłeś w pobliżu kogoś, kto nadmiernie narzeka? Pamiętasz, jak bardzo chciałeś być tysiące kilometrów od tej osoby? Narzekanie nadmiernie na pierwszej randce jest ogromnym błędem.

5) Nie spóźniaj się

Nawet jeśli masz dobre uzasadnienie, spóźnienie stwarza wrażenie, że nie doceniasz czasu, który druga osoba przeznaczyła na randkę. Przyjedź na czas, a nawet kilka minut przed czasem.

6) Bądź dżentelmenem

Bycie dżentelmenem nigdy się nie zestarzeje, a kobiety uwielbiają ten pokaz galanterii. Wiesz, jak to jest, otwierasz drzwi dla niej, wyciągasz krzesło dla niej, bierzesz jej płaszcz i dzwonisz po taksówkę dla niej.

7) Zachowaj spokój

Nie jesteś na próbie i nie prosisz o jej rękę, więc zrelaksuj się i pozwól, aby rzeczy działy się naturalnie. To pozwoli skupić się na chwili obecnej, a nie na tym, co druga osoba może myśleć o każdym Twoim działaniu.

8) Bądź sobą

Bycie sobą jest prawdopodobnie podsumowaniem wszystkich sugestii do naśladowania, nawet jeśli wydaje się nadużywane i banalne. Jak już wcześniej wspomniano, nerwowa natura na pierwszej randce powoduje, że osoby przesadzają w próbach stworzenia dobrego wrażenia.

9) Nie przesadzaj z alkoholem

Chociaż większość pierwszych randek obejmuje alkohol, nie oznacza to, że powinieneś spożywać więcej, niż możesz. Nie tylko bycie pijanym uniemożliwia ci prowadzenie rozmów, ale także tracisz kontrolę nad sobą.

10) Nie rozmawiaj o pieniądzach

Nie tylko źle jest chwalić się własnymi zarobkami, jednocześnie zagłębiając się w zarobki swojej partnerki, to również sprawia, że wyglądasz jak by cię interesowały pieniądze. Rozmowa o pieniądzach to coś, co powinno być pozostawione dla par, a nie dla dwóch osób, które właśnie się spotkały.

Zobacz: Darmowe Portale Randkowe

Kobieta i Mężczyzna spacerujący po łące na pierwszej randce

Najnowsze Artykuły