Kiedy przechodzisz przez rozstanie, niezależnie od tego, czy jest to z dobrego czy okropnego związku, trudno jest wiedzieć, co sprawiłoby, że poczujesz się lepiej. Ważne jest, aby pamiętać, że trudne czasy są tylko przejściowe. Jeśli jednak szukasz wskazówek, jak wrócić na właściwe tory, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uczynić ten stan rzeczy nieco prostszym. Poniżej przedstawiamy ci listę 10 porad jak radzić sobie z rozstaniem.

Złamane serce na pół - Rozstanie

1. Nie wstydź się swoich emocji, które masz przez rozstanie

Omawianie swoich uczuć w odniesieniu do rozstania jest skutecznym sposobem radzenia sobie z tymi uczuciami. Kiedy mówimy do naszej rodziny i przyjaciół, jesteśmy w stanie znaleźć nowe sposoby radzenia sobie z problemem i złagodzić cierpienie.

Pomysł, aby zatrzymać wszystkie negatywne uczucia wewnątrz siebie nie działa, chociaż będą przypadki, w których jest to wymagane, na przykład w przestrzeni publicznej, takich jak w pracy. Kiedy rozmawiamy z innymi ludźmi, często okazuje się, że nasze emocje nie są niczym niezwykłym i że inni też ich doświadczają. .

2. Nie zrzucaj winy na siebie

Pamiętaj, że wiele z naszych randkowych relacji zakończy się. Jest to nierozerwalnie związane z randkowaniem. Będziemy wchodzić w związki i wychodzić z nich, dopóki nie spotkamy naszego idealnego partnera, więc bądź na to przygotowany. W ten sposób, gdy to się stanie, nie będziemy tak smutni. Związki kończą się z różnych powodów, jeśli chcemy odkryć najlepszego partnera dla nas. Oczywiście, żaden związek nie jest idealny, więc musimy określić, jak długo będziemy szukać i z czym możemy żyć. Znalezienie komplementarnego partnera jest czymś więcej niż tylko miłością, więc najprawdopodobniej zajmie to kilka relacji randkowych.

Zobacz: Randki W Poznaniu Wszystko Co Musisz Wiedzieć

Kobieta i mężczyzna rozstający się

3. Skup się na rutynowych zajęciach

Jak rozpad może spowodować chaos w kilku aspektach życia, utrzymanie rutynowych zajęć pomoże Ci poczuć zwiększone poczucie bezpieczeństwa lub spokoju. Pozwalając, aby niektóre z Twoich oczekiwań odeszły na chwilę, może być pomocne w krótkim okresie czasu, ale powrót do rutyny po początkowym szoku pomoże Ci się uspokoić i zapewni Ci poczucie kontroli. Mogą to być rutyny dotyczące różnych rzeczy.

4. Nie poddawaj się

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z rozstaniem, ale uważa się, że nie są one pomocne i mogą pogorszyć Twoje problemy. Obejmuje to picie dużych ilości alkoholu, podejmowanie samookaleczeń, jedzenie czy branie narkotyków. Możesz ulec pokusie podjęcia wszelkich działań, aby uniknąć poczucia samotności i cierpienia Ważne jest, aby znaleźć zdrowsze metody.

Złamane serce zlepione plasterkiem

5. Wyciągnij wnioski

Możemy wiele zyskać z relacji, które mieliśmy, zwłaszcza tych, które były trudne. Jest to niezwykle pomocne, gdy związek dobiega końca, aby przemyśleć i zapisać to, czego się nauczyłeś, aby zapewnić sobie bardziej pozytywne relacje w przyszłości.

Ale nie wykorzystuj tego czasu na obwinianie siebie w przypadku, gdy związek nie był trwały. Uczenie się jest sposobem na rozwój, podczas gdy obwinianie siebie (tzn. myślenie, że nie jesteś wystarczająco dobry) tylko pogłębi twój ból i wpędzi cię w depresje.

6. Dbanie o siebie to dobra wskazówka przy rozstaniu.

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na odpoczynek, zwłaszcza, że może się to wydawać trudne dla Ciebie. Krótkoterminowe stosowanie naturalnych metod może być wymagane, aby upewnić się, że masz wystarczającą ilość odpoczynku, którego potrzebujesz. Brak snu tylko spotęguje Twój ból. Dodatkowo, regularna lub nowa rutyna fitness może pomóc Ci poczuć się zdrowszym fizycznie i psychicznie. Należy pamiętać, że ćwiczenia wyzwala endorfiny.

Para trzymająca się za ręce

7. Wyzwól swoje uczucia

Rozstanie może być spowodowany przez niezliczoną ilość negatywnych i silnych emocji, takich jak złość, smutek i uraza. żal, strach i zazdrość między innymi. Jeśli spróbujesz stłumić lub zaprzeczyć tym uczuciom, prawdopodobnie przedłużysz proces dochodzenia do siebie i możesz zostać całkowicie pochłonięty przez ten proces.

Zdrowe radzenie sobie polega na rozpoznaniu emocji i pozwoleniu sobie na ich odczuwanie. Niezależnie od tego, jak trudno jest znieść smutek po stracie bliskiej osoby, jednak jeśli masz świadomość, że doświadczasz tych emocji w miarę ich pojawiania się, będą one słabnąć w miarę upływu czasu.

Zobacz: 10 Porad Jak Zerwać Z Chłopakiem

8. Nie trać wiary w ludzi

Ponieważ po rozstaniu możesz odczuwać dużo bólu, łatwo jest pomyśleć, że wszyscy są źli lub niegodni zaufania, jednak tak nie jest. Jeśli będziesz trzymać się tego założenia, w najbliższej przyszłości zamkniesz się na wszelkiego rodzaju możliwości wspaniałego związku. Im więcej osób poznasz tym większa szansa, że ​​znajdziesz idealnego partnera.

Para rozstająca się

Najnowsze Artykuły